Щороку у травні Україна відзначає День Героїв − свято на честь борців за волю та незалежність нашої держави.
Традиційно у травні ми згадуємо видатного поета, великого художника, борця за національну ідею та Україну − Тараса Григоровича Шевченка.
В рамках Національного тижня безбар’єрності в бібліотеці проведена панельна дискусія “Створення безбар’єрного простору у бібліотеці. Успішні напрацювання” спільно з Департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації.
Напередодні Дня вишиванки у бібліотеці відбулася низка цікавих заходів. На стрій-івент "Світ знаків" завітали чудові дослідниці та берегині української традиції − Галина Бернацька та Валентина Когут. Їхня розповідь стала справжнім зануренням у символічний світ українського строю, де кожен елемент несе глибоке значення.
Зустрічатися із письменниками для нас неабияке задоволення, адже так ми знайомимо читачів із сучасною літературою і реальними людьми, які її створюють.
9 травня разом із цивілізованим світом Європейського Союзу ми відзначаємо День Європи, як символ зміцнення єдності, забезпечення миру і стабільності.
У ці непрості часи дітям важливо знати про те, чим живе наша країна. Герої мають бути не лише образами з екранів телевізорів та гаджетів – про них треба також читати в книжках, дізнаватися через живі історії, впізнавати серед тих, хто поруч, хто з твого міста, з твоєї школи...
Напередодні Міжнародного дня джазу відбулася зустріч із читачами, учнями гімназії №25. Розмовляли про музику колективної творчості й імпровізації, яка народилася в пригніченні. В її основі лежали свобода і відкритість. Джаз – символ волі вираження думок і людської гідності.
До бібліотеки завітала львівська авторка, казкарка, журналістка − Леся Кічура! Динамічно та цікаво пролетіла зустріч і для дорослих, і для дітей! Авторка із легкістю закружляла присутніх у казковій круговерті.
У бібліотеці відбулася онлайн-зустріч із Олександром Терещенком − Народним Героєм України,колишнім військовим ЗСУ 79 окремої десантно-штурмової бригади, захисником Донецького аеропорту із позивним Льон.
Дорогі наші читачі, друзі, колеги! Нехай у серці панує радість, в душі – мир, а навколо – любов і добро. Бажаємо барвистих писанок, теплого сонця, смачної паски у родинному колі! Нехай кожен день буде наповнений світлом, як великодній ранок!
У бібліотеці відбулася подія, сповнена духу українського слова – літературний променад “На варті українства: 45 років у ритмі слова”, приурочений до визначної дати в історії Хмельниччини – 45-річчя створення Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України.
Ще Великодні дзвони не задзвонили, а в нашій бібліотеці вже панує теплий весняний настрій, наповнений щирим дитячим сміхом та очікуванням дива.
У нашій бібліотеці впродовж тижня панувала справжня великодня атмосфера – відбувалися цікаві та пізнавальні майстер-класи з писанкарства, що зібрали чимало охочих зануритися у світ українських традицій.
Кожна наша зустріч із читачами на патріотичну тему − це не просто вшанування пам’яті, це глибоке усвідомлення нашої спільної історії, яка продовжує писатися щодня. Це історія нескореного духу, відваги й незламності, історія кожного з нас.
Питання збереження довкілля вже давно турбує свідому частину людства. Саме тому учні ліцею № 6 активно долучилися до екомайстерки “Знаємо, вміємо, сортуємо”, де обговорювали роль пластику та поліетилену в нашому повсякденному житті – його зручність, шкоду та можливі альтернативи. Захід відбувся в рамках проєкту “Цілі сталого розвитку”.
У бібліотеці читачі знайомилися з мистецтвом витинання. Майстриня з витинанки, учасниця багатьох виставок, голова спілки художників Дунаєвеччини Оксана Цимбалюк розповіла дітям про те, що таке витинанка та як її зробити і що витинанки бувають ажурні та силуетні, а ще є вириванки, в яких папір не вирізають, а рвуть.
Щороку 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Ця дата була обрана не випадково, адже цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен. Саме йому вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути і збагатити цей вид художньої літератури.
Діти віком від 3 до 6 років активно займаються і розвиваються в бібліотеці на заняттях за методикою RiseUkraine. З настанням весни природа оживає та наповнюється багатоголосим співом птахів.
Знаменні події 24 травня
Бібліотека запрошує
Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу: