www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Бібліотечному фахівцю Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю

        Сайти і блоги бібліотек
        Мережа бібліотек
        Підвищення кваліфікації
        Бібліотеки в ОТГ
        Впровадження УДК
        Методичні матеріали
        Соціологічні дослідження
        Конкурси
        Перелік тем консультацій спеціалістів ХОДБ
        Фахова періодика
        Заходи дитячих бібліотек області

      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


      Бібліотечному фахівцю

        Головна » Бібліотечному фахівцю
      “Бібліовідкриття”. Підсумки обласного конкурсу проектів.
      admin
      2 жовтня 2015 р.

          Перспективи розвитку бібліотеки визначає програмно-проектна діяльність, яка безперечно сприяє удосконаленню форм і методів соціального партнерства. Тому обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка спільно з управлінням культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, обласною організацією  професійної спілки працівників культури організувала у 2015 році обласний конкурс проектів “Бібліовідкриття”.
           Конкурс проводився з метою активізації роботи дитячих бібліотек області, спрямованої на підвищення ефективності та якості бібліотечного обслуговування користувачів-дітей; виявлення кращого досвіду, яскравих ідей і творчих ініціатив у галузі проектування; сприяння формуванню ефективних моделей соціального партнерства, стимулювання творчої ініціативи та розвитку професійної компетенції бібліотекарів.
           В конкурсі проектів взяли участь 32 районні, міські та сільські бібліотеки для дітей області.
          Керівники бібліотек для дітей подали на розгляд обласного журі конкурсні матеріали, серед яких 18 програм, 13 проектів та 1 ідея. Матеріали доповнені портфоліо, презентаціями, відео про реалізацію програм та проектів, методичними розробками, друкованою продукцією та ін.
        Обласне журі відмітило проекти і програми насамперед орієнтовані на роботу з конкретними групами читачів, партнерський характер проекту, який передбачає спільну роботу закладів культури, освіти, ЗМІ, органів влади та ін., запровадження інновацій.
          Саме таким є проект Красилівської районної бібліотеки для дітей “Читаємо з татусем”, направлений на активізацію участі батька в процесі виховання дітей, залучення до спільного відвідування бібліотеки та читання, створення умов для проведення дозвілля з татом у бібліотеці. До послуг татусів навчальні тренінги, майстер-класи із психологами та педагогами, зона для проведення корисного інтерактивного дозвілля, зона Інтернет-доступу, тематична онлайн-розсилка “Бібліотека для Вас…” та участь у сімейних марафонах, дискусійних гойдалках, відкритих мікрофонах, ток-шоу, бібліопікніках, творчих конкурсах, вуличних акціях, бібліокараоке та ін.
         Однією серед кращих визнана патріотична програма “Україна – ЧиTime”, яка діє в Чемеровецькій районній бібліотеці для дітей. Робота в рамках програми направлена на вдосконалення діяльності в напрямку національно-патріотичного виховання дітей, розвитку інтелектуального потенціалу нації, шляхом підвищення читацької активності. В програмі передбачений комплексний підхід в роботі з юними читачами: єдність форм, методів і прийомів патріотичного виховання та розвиток творчих здібностей дітей. В арсеналі заходів цікаві форми роботи: онлайн-екскурсії, - уроки, - зустрічі, - вікторини, патріотичні турніри, флеш-моби, конкурси плакатів-стіннівок, юних віртуальних гідів, фото-проекти, авторські стріт-арт, бібліопаті та ін.
           В число кращих увійшла вже діюча програма Кам’янець-Подільської міської бібліотеки-філії для дітей №8 “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. В рамках цієї програми бібліотека фокусує свою увагу на роботі з дітьми, які мають фізичні обмеження, здійснює їх наближення до повноцінного життя у суспільстві та відкриває для них безпечний інформаційний простір. Для користувачів запроваджені інтерактивні заходи з використанням новітніх технологій: скайп-обговорення книг, арт-конкурси, дистанційно-рольові читання казок, еко-мандрівки. Діти також мають змогу виконувати домашні завдання через сторінку “Моя ШКОЛА” та користуватися електронними підручниками. В бібліотеці для батьків таких дітей діє тренінг-центр “Комп’ютерна абетка”, а  для самих дітей проводять тренінги з комп’ютерної грамотності студенти Університету третього віку територіального центру обслуговування “Надія”.
          Зацікавив літературно-краєзнавчий проект Кам’янець-Подільської бібліотеки-філії для дітей №6 “Незвичайні пригоди пацюка Міхала”. Він покликаний популяризувати місто через книги письменниці Насті Введенської, яка знайомить дітей із цікавими об’єктами Кам’янця-Подільського. Заходи проходять у формі віртуальних подорожей з головним героєм пацюком Міхалом, краєзнавчого телепорту, зустрічей-презентацій, інтерактивних квестів, піар-акцій, “мистецьких” вихідних з письменницею.
         Подані на конкурс проекти та програми, діють в бібліотеках для дітей за різними напрямками. З метою залучення дітей до активного читання, до спілкування з книгою, яка є джерелом нових знань та самовдосконалення, сприяння інтелектуального та естетичного розвитку юного покоління діють відповідні програми – “Юний читач у бібліотеці” (Кам’янець-Подільська РДБ), “Я читаю книгу” (Волочиська РДБ), “Читай і стань успішним” (Новоушицька РДБ), Юний читач” (Деражнянська РДБ).
           Направлені на відродження традицій сімейного читання, спілкування дитини з книгою у дружному сімейному колі, створення у бібліотеці атмосфери радісного спілкування, де кожен читач відчуває себе бажаним гостем програма “Читаємо всією сім’єю” (Ярмолинецька РДБ) та проект “Сім’я читає – Україна процвітає” (Хмельницька РДБ).
           Важливу роль у формуванні національно-патріотичного виховання відіграє бібліотечне краєзнавство. Створені програми та проекти цього напрямку направлені на залучення дітей до вивчення історії та традицій краю, популяризацію краєзнавчих видань, туристичних маршрутів. Серед них  “Бібліотека – центр краєзнавчих інновацій” (Антонінська МДБ), “Мій дім – Шепетівка” (Шепетівська МДБ),  “Духовне джерело Грицева” (Грицівська МДБ), “Моє село і я його краплинка” (Судилківська СДБ).
         Соціальна адаптація дітей з обмеженими можливостями потребує уваги багатьох організацій. Дитячі бібліотеки теж здійснюють свій внесок в одужання дітей, які потребують допомоги: організовують їх змістовне і комфортне дозвілля, знайомлять з книгою, розкривають і підтримують їх творчі здібності. Такі програми діють  в Ямпільській  МДБ  “Добро і милосердя – кожній дитині”, Дунаєвецькій РДБ “Бібліотерапія, або література як мікстура”.
         Спрямовані на виховання екологічної культури читачів-дітей, формування інформаційних екологічних ресурсів та забезпечення доступу до них, розширення діапазону методів поширення екологічних знань програми “Земля благає допомоги” (Нетішинська МДБ), “З природою єдиною мовою” (Ізяславська РДБ), “Природа – джерело життя і краси” (Плужненська СДБ).
           Пріоритетним напрямком в роботі Понінківської МДБ є популяризація здорового способу життя серед підростаючого покоління, сприяння їх фізичному розвитку. Тому тут діє програма “Хто спортом займається – той сил набирається”. Віньковецька ЦРБ популяризує безпечне користування Інтернетом та мобільним зв’язком серед дітей та батьків, створює умови для підвищення мотивації до читання, організації спільної діяльності дітей і дорослих через програму “Дітки в сітці”, або Небезпека в мережі Інтернет”.

      За підсумками обласного конкурсу проектів “Бібіловідкриття” журі визначило переможців:

      І місце – Красилівська районна бібліотека для дітей.

      ІІ місце – Чемеровецька районна бібліотека для дітей.

      ІІІ місце – Кам’янець-Подільська міська бібліотека-філія для дітей № 8.


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 26 квітня

      1. Сис-Бистрицька, Тамара Андріївна -- 26.04.2009 р. померла Сис-Бистрицька Т.А.
        з дати події минуло 15 років
      2. Орда, Наполеон -- 26.04.1883 р. помер Орда Наполеон
        з дати події минуло 141 років
      3. Шептицький, Вадим Петрович -- 26.04.1931 р. народився Шептицький В.П.
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 93 років
      4. Отроковський, Володимир Михайлович -- 26.04.1918 р. помер Отроковський В.М.
        з дати події минуло 106 років
      5. Ярохно, Лідія Іванівна --
        До ювілею 4 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 71 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр