www.odb.km.ua Відгуки та побажання
МАГЕРА Микола Никанорович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання » Із золотої колекції (кращі твори письменників Хмельниччини для дітей молодшого та середнього шкільного віку).
      МАГЕРА Микола Никанорович


      МАГЕРА Микола Никанорович

         Член Національної Спілки письменників України, лауреат обласних премій: імені Мелетія Смотрицького, імені Богдана Хмельницького та імені Т.Г.Шевченка. Кавалер солдатського ордена Слави та інших фронтових нагород. “Відмінник народної освіти України”, нагороджений орденом “За заслуги”. Автор більше 30 книг.

       

        

       

      ♦ Магера М.Н. Дві повісті : З давніх літ. Пастушки / М.Н.Магера. – Хмельницький, 2005. – 277 с.
         Особливої уваги заслуговують повісті, включені до даної збірки. Вони є справжньою окрасою сучасної дитячої літератури. Наприклад, повість “З давніх літ” – це пам'ять про пережите, вистраждане. Це те, про що автор, очевидець і учасник тих подій, не міг не повідати дітям. Вражають авторські свідчення про голодомор тридцять третього року, побачений очима підлітка, сприйнятий свідомістю голодної дитини, в душі якої ще не зів'яли пагінці милосердя. Мотив вічного, вічна тема пам'яті, вічне почуття болю. Багато повчального і корисного знайдуть діти і у повісті “Пастушок”. Цікаві оповіді про сільських та міських дітей, їх дружбу, світобачення. І, звичайно, про те, як слід себе поводити вдома, в колективі, адже так легко переступити межу між добрим і злим.
       

       

       

        

      ♦ Магера М.Н. Мій Т.Шевченко : повість “Кам'янецькими стежками”, оповідання “Вимушена ночівля”, “На шхуні”, поезія “Тарасе” / М.Н.Магера. – Хмельницький, 2002. – 140 с.
         М.Н.Магера з юних літ був палким прихильником та популяризатором творчості Т.Шевченка. На фронті боєць Магера не раз читав напам'ять твори Кобзаря солдатам і офіцерам. Свої знання творчості Тараса Шевченка письменник втілив у повісті “Кам'янецькими стежками”. Згодом написав ще декілька оповідань – все це увійшло до книги “Мій Т.Шевченко”. Талановито та цікаво розповідає письменник про перебування Т.Г.Шевченка восени 1846 року на Поділлі. Майже тиждень поет проживав у Кам'янці-Подільському, побував у містах Проскурові (тепер Хмельницький), Меджибожі, Летичеві. Повість високо оцінили провідні українські письменники. М.Магера був удостоєний обласної премії імені Т.Г.Шевченка.
       

       

       

      ♦ Магера М.Н. Казка про Хоробрих з Найхоробріших / М.Н.Магера ; худож. М.Андрійчук. – Хмельницький, 1997. – 24 с.: ілюстр.
         Ця казка увійшла до курсу шкільної програми з української літератури для 5 класу. В ній розповідається про поневолений царем-нелюдом народ, якого і тюрмами, і голодом нищили, а він жив і боровся. Зрадник Попихач видав таємницю: сила народу – у диво-дереві Мова, що на Священній горі. Гупали об нього сокирами царські посіпаки десятки літ. Не допомогли густо понатикані біля кожної оселі пагінці царського дерева. В казці автор засуджує загарбницькі війни, поневолення народів, зрадників і різних перевертнів, які цураються свого роду, рідної мови і культури.
         Ця філософська казка навчить дітей берегти і шанувати рідну мову, закликає стати Хоробрими з Найхоробріших у битві за нове життя
      .

       

       

       

      ♦ Магера М.Н. Маленька хрестоматія : на допомогу учням і вчителям 5-х класів / М.Н.Магера ; худож. М.О.Андрійчук. – Хмельницький, 1999. – 62 с.
         До “Маленької хрестоматії” включено твори Миколи Магери, рекомендовані Міністерством освіти і науки України для позакласного читання для учнів 5 класу. Відомий український письменник Олесь Гончар у свій час писав М.Магері: “Якби моя змога, то я такі речі, як “Мати Божа”, або “Добра дівчинка”, або “Діда спродують” і “Зелені паляниці” давав би в шкільних читанках, щоб їх читала вся юна підростаюча Україна…”. І справді, активно, гостро звучать твори, включені до “Маленької хрестоматії”. Вони збуджують дітей до самостійного пошуку істини, відповідають на багато запитань, пов'язаних з нелегкими і трагічними сторінками історії України.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 29 березня

      1. Огієнко, Іван Іванович --
        з дати події минуло 52 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр