www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Красуцький Мар’ян Іванович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Кам’янець-Подільський район
      Красуцький Мар’ян Іванович

          Мар'ян Іванович Красуцький народився 5 січня 1943 в селі Воскодавинці Красилівського району Хмельницької області. Після закінчення середньої школи працював на новобудовах Донбасу. Закінчив філологічний факультет Вінницького педагогічного інституту. В 1960-1970-х роках працював у редакціях газет Вінницької і Хмельницької областей. В 1978-2008 рр. – редактор газети “Прапор Жовтня” (від 1991 року – “Край Кам'янецький”) в м. Кам'янець-Подільський.
          Заслужений журналіст України (1994). Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки письменників України. Журналістський псевдонім – М. Кравченко.
          Лауреат Республіканської премії імені Ярослава Галана (1990), міської премія імені Микити Годованця (1995) за повість “За Колимою сонце сходить”, обласної літературної премії імені Микити Годованця (1996) за книги “Судний день” і “Репресовані безвинно”, Республіканської літературної премії імені Юрія Яновського за найкращі новелістичні твори 1997 року, премія “Золоте перо” Національної спілки журналістів України (2001). У 2001 р. нагороджений орденом “За заслуги” третього ступеня.
          Український журналіст, письменник, публіцист, автор романів і повістей “За Колимою сонце сходить”, “Судний день”, “Репресовані безвинно”, “Розрив-трава на лютих перехрестях”, “Покаяння”, “Острів любові”, “Березневий грім”, “Саша і Каркуша” та інші.

       

       

          ♦ Красуцький М. Березневий грім : документ. повість / М. Красуцький. – Київ : Український письменник, 1997. – 71 с.
          Цей твір про стійкість і мужність захисників рідної землі в час лихоліть Другої світової війни, про героїчний подвиг, здійснений льотчиком Іваном Кудашкіним та членами його екіпажу навесні 1944 року поблизу села Гаврилівці Кам'янець-Подільського району.

       

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. В чеканні весни : оповідання, новели / М. Красуцький. – Вісбаден, 1996. – 63 с.
          Пронизлива, болюча правда життя, наше неприкрашене сьогодення у вихоплених спостережливим, небайдужим оком художника з реальної дійсності картинках – про це розповідається у збірці оповідань Мар'яна Красуцького.

       

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. І. Острів любові : новели / М. І. Красуцький. – Київ : Український письменник, 1996. – 55 с.
          Теми новел, оповідок-бувальщин, які склали цю збірку прози, традиційні, але своєрідно відображають час, обставини, в яких діють персонажі, переважно близькі авторові люди.
          Кохання юного бійця УПА і доньки фронтовика-комуніста, сенс життя простої людини, випробування несправедливістю, жорстокістю, розлукою, лихою долею… Про подібне написано багато, але щоразу це хвилює, торкає душу, бо ж випробовує життя – кожного…

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. І. Саша і Каркуша / М. І. Красуцький. – Кам'янець-Подільський, 1996. – 32 с.
          Цікаві оповідки про маленького хлопчика Сашка, з яким завжди трапляються кумедні пригоди, входять до повісті М. Красуцького “Саша і Каркуша”. Читаючи про маленького Сашка, кожен може згадати себе у ранньому дитинстві, адже діти так схожі між собою.

       

       

       

          ♦ Красуцький М. І. Розрив-трава на лютих перехрестях : роман-документ / М. І. Красуцький. – Кам'янець-Подільський : Мошак М. І., 2008. – 192 с.
          У новому творі автор продовжує досліджувати життя і творчість українського байкаря Микити Годованця. Цей твір-документ – хвилююча розповідь про трагедію людини, про тяжкий злочин тоталітарного режиму проти народу, якому немає і не може бути прощення.

       

       

          ♦ Красуцький М. І. Репресовані безвинно : нариси / М. І. Красуцький. – Хмельницький : ГРВВ, 1992. – 78 с.
          Ця книга – оповідь про наших земляків-подолян, які були жертвами жахливих  репресій 30-х років минулого століття.
          Багато сімей в той час зачепила кривава сокира тоталітаризму. Героїв цих оповідей автор знав особисто, про багатьох дізнався зі сторінок пожовтілих від часу архівних матеріалів, деякі розповіді створені на основі спогадів людей, які знали репресованих та їх близьких.
          Ці нариси вчать прийдешні покоління правді життя, закликають утверджувати добро і справедливість.

       

       

       

         ♦Красуцький М. Грози над териконами : повість-колаж у новелах / М. Красуцький. – Кам'янець-Подільський : Зволейко, 2018. – 76 с.
         Про мужність і стійкість, любов до рідної землі, до України, готовність віддати за неї найдорожче – життя, про справжніх героїв – захисників Донбасу в зоні АТО, їх добровільних помічників – волонтерів, розповідається у новій книзі відомого українського письменника і публіциста Мар'яна Красуцького.

       

       

       

         ♦Красуцький М. Голубі берети : художньо-документ. повість / М. Красуцький, В.Добровольський. – Кам'янець-Подільський : Абетка, 2000. – 128 с.
         Про коротке, наче спалах далекої зірниці, сповнене тепла, синівської любові, мужності і солдатської доблесті життя українського хлопця, який до кінця виконав свою миротворчу місію і героїчно загинув на землі багатостраждальної  Югославії, розповідають у цій книзі письменник Мар'ян Красуцький  і журналіст Василь Добровольський.


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 28 березня

      1. Руцький, Микола Миколайович -- 28.03.1961 р. народився Руцький М.М.
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 63 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр